Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
 
Policewoman with Guns

נעצרת עם הרכב-כל התשובות כאן

ראשית יש להבין ששוטר עצר אתכם כי היה לו חשד סביר שביצעתם עבירה, אתם עומדים לבצע עבירה או שלא עלינו מישהו אחר דיווח עליכם. שוטר עושה את העבודה שלו בדיוק כפי שאתם עושים את שלכם, ולכן כל הפרעה וניסיון תחבולה מרחיקים אתכם מעונש קל או דבר עבירה.

אז מה עושים?

מאת רויטל מוסקוביץ, מנהלת מחלקת התעבורה בחברת עורכי הדין ונוטריון עברון

דבר ראשון, היו מנומסים ומשתפי פעולה. כששוטר סימן לכם לעצור חיש וקל עצרו איפה שסימן לכם. אם אתם עומדים לקבל דו"ח ויש לכם טיעון נגדי אל תציגו אותו בפני השוטר, אלא רק בסיום המפגש.

אם בכל זאת יש דבר שהייתם רוצים שייכתב בדו"ח אמרו זאת בנימוס. וודאו שהדברים נכתבו כלשונכם, זאת זכותכם, אם השוטר לא רשם את דבריכם, הקפידו לבקש כי דבריכם ירשמו, אף במזכר נוסף עליו תחתמו.

אם המזל לא שפר עליכם, ויש לכם סיפור חיים קשה שעלול לגרום לסיבה להתנהגותכם בכביש, תוכלו לנסות להסביר לשוטר, אבל שימו לב שעם כמה שמצער הדבר, זה לא אומר שהשוטר יתרכך ולכן אין "לבנות" על התחשבות כזו. 

כאשר אינכם חותמים על הדו"ח אתם לא יוצאים עם ידכם על העליונה מול השוטר, אלא רק יוצרים תדמית שלילית מול התובע ומול השופט לפני שמתחיל ההליך המשפטי כשיראו במסמך "סרב לחתום". תמיד שמרו על קור רוח חשבו על עצמכם בסיטואציה הפוכה לאיזה אזרח יש יותר סיכוי שהייתם מנסים לעזור? כזה שצורח או כזה שמשתף עמכם פעולה? 

מעבר לכך, חתימה על  קבלת הדו"ח אינה נחשבת כהודאה באשמה אלא אישור לכך כי הדו"ח ניתן לכם ביד, ולא שום משמעות אחרת.

באם יש ברשותך מצלמה, תעד הכל, מרגע המפגש ועד סיומו, כל אמירה או פעולה אותה ביצע או לא ביצע השוטר - חשובה, גם פעולותיך שלך.

אם חלילה  הסלים המצב עד לאירוע פיזי כזה או אחר, תוכלו לצלם השעה והתאריך ואם אפשר שם השוטר מהתג שלו. תוכלו להגיש תלונה מסודרת במח"ש, ביחידה לתלונות הציבור של המשטרה ובמחלקה לחקירת שוטרים. 

כל שוטר מצוייד במצלמת גוף, כך שהמפגש מתועד בכל מקרה.

 

מה לא עושים?

אל תנסו "להיפטר" מהד"וח. הדו"ח רשום במאגרי המשטרה והנייר עלול לעזור לכם בהליכים משפטיים בהמשך. הגיע הזמן להעלים את המיתוס, גם שוטר ללא כובע רשאי לתת לכם דו"ח, לכן אין להעיר לשוטר על הופעתו. אל תמציאו, אגדות נועדו להישאר בספרים, שום קרוב משפחה במשטרה או חבר קצין לא יעזור בסיטואציה הזו, וגם אם אכן קיים כזה קשר דם למשטרה זה ממש לא הזמן להעלות את הנושא. מיתוס שני שצריך להפיג מתנדבים הם שוטרים לכל דבר ולכן יש להישמע להם באותו טון שהייתם נשמעים לשוטרים. יש לשים לב שהודאה באשמה, התנצלות ולקיחת אחריות אפילו אם ממקום טוב לב, עלולה להסתיים בראייה שתעיד נגדכם תכריע בדין, המצב יכול להיפתר ע"י חוסר ראיות או מצב משפטי מורכב ולכן עדיף לא להוסיף למדורה. תגובתכם צריכה להיות כמה שיותר חסרה כדי לעזור לעורך דינכם בהמשך הליך משפטי. כבר מזמן לא הפרכת מיתוס אז הינה זה בא -  שוטר בתפקיד יכול לעבור על חוקי התעבורה על מנת לעצור אתכם אז אין מקום להערות מסוג זה..


בנימה אישית, משרד עורכי דין EVRON ומחלקת התעבורה ספציפית מאחלים לכם נסיעה בטוחה ורגועה.
נשמח לענות על כל שאלה בנושא.

Contact

אנא צור קשר עם המחלקה בכל עת

משרדי החברה: סניף ראשי הרצליה פתוח מדינת היהודים 85.
סניפים נוספים: חיפה, באר שבע.

צור קשר עם מומחי המשפט
חברת  עורכי דין ונוטריון - EVRON

משרד עורכי דין ונוטריון עברון משנת 1997

נשמח אם תתקשר או תשלח לנו מייל

evronlaw1@gmail.com

09-9500090 טלפון ראשי

09-9509575 פקס

פנייתך התקבלה בהצלחה

חברת עורכי דין ונוטריון עברון: תוכן האתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, אינו מקיים יחסי עורך דין לקוח, אינו תחליף להתייעצות עם עורך דין, והמסתמך/ת עליו עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. קריאה באתר מהווה הסכמה לתנאים אלו.